Ohlášky a bohoslužby

Ohlášky pro týden 2. – 9. května 2021

• Nyní platí již jen tři hlavní opatření pro konání bohoslužeb. Mezi rodinami dodržujte rozestupy 2 metry, při vstupu do kostela si dezinfikujte ruce a užívejte respirátory či nanoroušky. Také se prozatím neužívá svěcené vody a vynechává se podání ruky.
  • Informace k výuce náboženství. Připomínám, že děti dostávají materiály k výuce prostřednictvím školy nebo přímo na e-mail. Děti třetích tříd obdržely výukové video. Je dostupné také na farním webu.
  • Májové pobožnosti zahájíme tuto středu 5. května 2021, kdy zvu zvláště všechny děti. Dostanou své májové průkazky a další informace. Každou středu a pátek v 18.00 hodin se s dětmi vydáme na cestu s Pannou Marií. Každé úterý a čtvrtek (v Míkovicích) v 18.00 hodin bude májová pobožnost pro dospělé. V 18.00 hodin začne májová pobožnost, ihned po jejím skončení naváže mše svatá bez promluvy. Mimo tyto pobožnosti budou i májové, které si povedete sami, jejich rozpis naleznete na plakátku.
  • K májovým pobožnostem ve středu a v pátek zvu také všechny naše prvokomunikanty. S předstihem pak chci oznámit přípravné setkání, které proběhne v pátek 14. května 2021 po mši svaté v kostele.
  • Papež František vyhlásil růžencový maraton za konec pandemie, který po celý květen propojí věřící on-line prostřednictvím 30 poutních míst. Alespoň na dálku se připojme modlitbou růžence, kterou se modlíme před každou mší svatou či májovou pobožností.
  • Tento pátek je první pátek v měsíci. V 9.30 hodin bude vystavena Nejsvětější svátost k adoraci. Zapište se, prosím, vzadu, aby byla zajištěna adorační služba. V 17.45 hodin adoraci zakončíme svátostným požehnáním, poté bude následovat májová pobožnost. V Míkovicích bude pobožnost prvního pátku při mši svaté ve čtvrtek.
  • Kunovice: Tento pátek navštívím naše nemocné (první pátek).