Ministranti

POZOR: 28.-31.března 2024 – Velikonoční TRIDUUM (Nácviky: Zelený čtvrtek od 16:30; Velký pátek od 10:00; Bílá sobota od 9:00) – sraz u sakristie vždy 5 minut před určeným časem nácviku!

Vítejte v sekci ministrantů z Kunovic a Míkovic!

Ministrování a služba u oltáře je téměř stará jako církev sama. Slovo „ministrant“ pochází z latiny ze slova „ministrare“, to znamená sloužit. Ministrant je ten, který slouží Bohu všude tam, kde je, nebo má být Bůh oslavován. Setkáte se tedy s námi především při bohoslužbách, ale i při mnoha jiných akcích ve farnosti, jako je křížová cesta, táborový pobyt, sportovní akce a pomoc ve farnosti.

Ministrování je krásná a dobrovolná služba, při které se naučíte nejen mnoho dovedností, ale především se zdokonalíte ve víře. Poznáte nové kamarády a zažijete s ostatními mnoho legrace a skvělých zážitků. Zveme každého, kdo má zájem na každou ministrantskou schůzku, která se koná ve stanovených termínech.

Modlitba za ministranty olomoucké arcidiecéze:

Pane Ježíši, děkujeme ti, že máme v naší olomoucké arcidiecézi ministranty, kteří jsou ochotní ti svobodně a dobrovolně sloužit. Prosím tě, dej jim na přímluvu jejich společného patrona svatého Václava věrnost a vytrvalost ve službě, ke které jsi je povolal. Ať nejsou jen ministranty u tvého oltáře, ale ať jsou ministranty i mimo kostel, ať podle jejich chování ostatní poznají, že jsou tvými služebníky. A bude-li tvá vůle, nepřeslechnou tvé volání ke kněžské službě: dej, ať tvou žádost velkodušně přijmou a stanou se novými hlasateli tvého evangelia. Amen.

Fotografie a videa z ministrantských akcí:

Orelský florbal o pohár starosty orla Kunovice 2024: zde

Farní vánoční pingpongový turnaj 2023: zde

Ministrantský silvestr 2023: zde

Ministrantský florbalový turnaj 2023, Olomouc UP: zde

Farní tábor 2023, Branná: zde

Sociální sítě: (tábory, schůzky, zákulisí)

Fecebook

TERMÍNY ministrantských schůzek na školní rok 2023/2024:

vždy na farním domečku

Mladší ministranti (1-5 třída); Starší ministranti (6-9 třída)

9. září 2023 – zahajovací (všichni v 9.00) PROBĚHLO

21. října 2023 (starší v 9.00, mladší v 10.00) PROBĚHLO

25. listopadu 2023 (starší v 9.00, mladší v 10.00) PROBĚHLO

9. prosince 2023 (starší v 9.00, mladší v 10.00) PROBĚHLO

20. ledna 2024 (starší v 9.00, mladší v 10.00) PROBĚHLO

10. února 2024 (starší v 9.00, mladší v 10.00) PROBĚHLO

23. března 2024 (starší v 9.00, mladší v 10.00) NADCHÁZEJÍCÍ

13. dubna 2024 (starší v 9.00, mladší v 10.00)

11. května 2024 (starší v 9.00, mladší v 10.00)

22. června 2024 – závěrečná (všichni v 9.00)

Rozpis služeb během týdne:

Bohoslužby se konají: Pondělí, Středa, Pátek v 18.00 ; v sobotu v 7.30 Kunovice | Čtvrtek v 18.00 – Míkovice

sobota – sobotní služba bude pro všechny! Každý týden je jiná skupina. (rozděleno na každý měsíc stejně)

BOHOSLUŽBY:

• Pondělí/Úterý: Vít Pěcha, Ondřej Štefaník, Eliáš Fridrich, Jonáš Fridrich, Matěj Ertl, Tomáš Hala
  • Středa: Jiří Lhota, Jakub Šimíček, Tobiáš Fridrich
  • Čtvrtek:  Dobrovolná služba (doprava je po vlastní ose)
  • Pátek: všichni školou povinní
  • Sobota:
    • 1. sobota: Petr Fojta, Jiří Fojta, Tobiáš Fridrich, Eliáš Fridrich, Jonáš Fridrich
    • 2. sobota: Matěj Ertl, Antonín Habartík, Tomáš Hala, Lukáš Janků, Jiří Janků
    • 3. sobota: Lukáš Hubík, Matěj Kučík, Jiří Lhota, Filip Omelka, Štěpán Omelka
    • 4. sobota: Vít Pěcha, Vojtěch Skopal, Vojtěch Šilhavík, Jakub Šimíček, Ondřej Štefaník

POHŘBY:

• Pondělí: Vít Pěcha, Tobiáš Fridrich, Eliáš Fridrich
  • Úterý:
  • Středa: Ondřej Štefaník, Jakub Šimíček, Lukáš Hubík
  • Čtvrtek: Lukáš Janků, Jiří Lhota
  • Pátek:

pokud je v daný den pohřeb, večerní mše již není (kromě pátku, kdy se mše koná)

Nejbližší akce:

Nabídka akcí z Ministrantů olomoucké arcidiecéze zde

8. června 2024 – disk golf (na kolech do Kunovského lesa – za nepříznivého počasí se koná herní schůzka na FD)

14.-20. července 2024 – Farní tábor 2024 na faře v Korytné

Říjen 2024 – Mše svatá s udělením svátosti biřmování (mše svatá bude s o. biskupem) bude nácvik!

Kontakty na vedoucí:

• Vojtěch Ertl – vojtech.ertl(zavináč)seznam.cz | 733 592 028
  • Martin Hanáček – martahanacek(zavináč) email.cz | 773 620 779

Užitečné odkazy:

Web: Ministranti olomoucké arcidiecéze

Facebook: Ministranti olomoucké arcidiecéze

Instagram: Ministranti olomoucké arcidiecéze

Arcibiskupský kněžský seminář v Olomouci

Povolání olomoucké arcidiecéze

Časopis Tarsicius

Hledám povolání

Vlčí doupě:

Projekt Vlčí doupě přináší skrze videa radostnou zvěst o Boží lásce.

Web: Vlčí doupě

YT: Vlčí doupě

Facebook: Vlčí doupě

Arcidiecézní centrum mládeže:

Web: ADCM Olomouc

Facebook: ADCM Olomouc

Instagram: Tým ADCM Olomouc (@adcm.ol)