Zajímavosti

Jak slavit mši svatou on-line

Od neděle 25. října 2020 bude možné sledovat mši svatou z Kunovic. Půjde hlavně o mši svatou nedělní v 10.30 hodin, ale také o některé mše svaté ve všedních dnech. Podrobnosti zjistíte vždy v ohláškách. K přenosu využíváme farní kanál na YouTube. Na farním webu se také zobrazí konkrétní odkaz na nejbližší vysílanou bohoslužbu. Je dobré si jej s předstihem otevřít, protože farní web v čase začátku bohoslužby může být zahlcen.

Dále je dobré se připravit duchovně. Mši svatou je třeba sledovat v přímém přenosu, i když její záznam zůstává na farním kanálu YouTube. Je vhodné se ke sledování sejít jako rodina, připravit prostředí, kříž, zapálit svíci. Je vhodné také odložit vše, co by nás v prožívání mše svaté mohlo rušit (mobilní telefony apod.). Přenos lze „naladit“ na všech zařízeních, které je možno připojit na internet (tablety, počítače, smart TV a jiné).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *